19. června 2014

Zlaté ručičky

Včera jsem si vyslechl výborný příběh o jedné koupelně za pár set tisíc. Smontovala soukromá firma na návrh objednatele, načež se po necelém roce objevil několikanásobný defekt na sprchové baterii. Anžto bylo dílo v záruce, zavolali majitelé všudytečoucí baterie zhotoviteli, který přeposlal dodavateli kohoutků. Kohoutkář se dostavil a konstatoval, že před osmi měsíci instalovaný kohout je zcela jiný, než jaký byl objednán a měl být instalován, ba dokonce se jedná o model natolik starý, že je v podstatě neopravitelný.

Nu i vydali se naši hrdinové k soukromníkovi, an koupelnu zhotovil, s reklamací. V odpověď se jim nejprve dostalo popírání defektu („to není možné“), posléze obvinění, že si objednatel sám úmyslně vyměnil novou baterii za starou, a po sérii dalších (prý zčásti hysterických, leč sám jsem nebyl) invektiv a urážek nakonec i původně objednané baterie se slovy, že pán je jistě šikovný a baterii si namontuje sám. Jak ho znám, nenamontuje.

Abychom nebyli zcela kryptičtí prozradíme, že zhotovitelem, který se minimálně ve třech bodech choval v rozporu s českou legislativou, byla teplická firma CBS, od které touto neformální recenzí kohokoli upřímně odrazuji. Dostali možnost uznat a napravit vlastní pochybení, místo toho se zachovali jako bandička hochštaplerů v lepším a podvodníků v horším případě. No tak jim alespoň zahrajeme písničku, ne?

Žádné komentáře: